Personligt udstyr med broderi!

Broderi i forskellig stil og farve

Vi broderer efter dine ønsker og tilbyder også logobroderi (kontakt os venligst for pris). På dækkener og underlag er det mest almindeligt med rytterens navn på venstre side og hestens på højre. Der kan ikke broderes, hvis der allerede findes et broderi!

Tekst på en længde mellem 7-20 tegn kan broderes i en bue. (Se billeder).

Vi har et stort udvalg i trådfarver. Skriv gerne, hvis der er noget særligt (fx pipe), som skal matche til trådfarven. Nederst på siden og på hooks.dk/broderi ser du et udvalg af de tilgængelige trådfarver. Farvegengivningen er ikke helt præcis da tryk og billedeskærme kan variere. Inden vi begynder broderiet kontrolleres alt, så resultatet bliver perfekt. Vi kontakter dig, hvis der opstår tvivl.



Bestil broderi på hjemmesiden

Hvis du ønsker at få broderet på en vare, du bestiller på hooks.dk, skal du skrive dette i feltet "Besked til kundeservice" ved kassen. Du skal oplyse hvilken vare, det drejer sig om, (hvis du har bestilt mere end en vare) placering, farve, skrifttype mv. skal opgives (se liste). Pristillæg for broderiet(erne) justeres på din endelige ordrebekræftelse. Husk at den leveringstid, der opgives på ordrebekræftelsen påvirkes af, om du bestiller broderi.

HUSK! Der er ikke bytte/fortrydelsesret på broderede varer.



Oplys venligst følgende når du bestiller:

  • Hvilken vare, der skal broderes
  • Broderiteksten - vær opmærksom på stavefejl og store/små bogstaver.
  • Design (A-H). OBS! Design C og D bør ikke vælges, hvis man kun ønsker store bogstaver.
  • Ønske om trådfarve. (fx match med ....)
  • Placering (højre/venstre/ryg osv.)
  • Facon (lige/buet - OBS. Buet tekst kun mulig ved 7-20 tegn)
  • Dit telefonnummer



Priseksempel

Broderi underlag én side89 kr
Broderi hestedækken, én side129 kr
Broderi hundedækken, én side59 kr
Broderi jakke bryst59 kr
Broderi jakke ryg149 kr
Broderi jakkeærme (ikke børnestr.)59 kr
Broderi bukseben59 kr
Broderi fluemaske59 kr
Broderi stjerne / hjerte, per styk25 kr
Broderi klublogo379 kr


Har du særlige ønsker, eller vil du vide mere – ring til kundeservice på tlf.: 33 60 87 40.

HUSK! Der er ikke bytte/fortrydelsesret på broderede varer.



Brodyr exempel 1
Tekst - lige hjørne
Brodyr exempel 2
Tekst - lige
Brodyr exempel 3
Tekst - bue hjørne
Brodyr exempel 3
Tekst - bue lige


Brodyrfärg exempel 523523
Brodyrfärg exempel 13201320
Brodyrfärg exempel 10241024
Brodyrfärg exempel 567567
Brodyrfärg exempel 10701070
Brodyrfärg exempel 10231023
Brodyrfärg exempel 19841984
Brodyrfärg exempel 11121112
Brodyrfärg exempel 16301630
Brodyrfärg exempel 6103161031
Brodyrfärg exempel 13191319
Brodyrfärg exempel 11211121
Brodyrfärg exempel 13141314
Brodyrfärg exempel 561561
Brodyrfärg exempel 16191619
Brodyrfärg exempel 677677
Brodyrfärg 10591059
Brodyrfärg exempel 13841384
Brodyrfärg exempel 10431043
Brodyrfärg exempel 18461846
Brodyrfärg exempel 6125361253
Brodyrfärg exempel 10291029
Brodyrfärg exempel 18951895
Brodyrfärg exempel 10931093
Brodyrfärg exempel 11671167
Brodyrfärg exempel 13061306
Brodyrfärg exempel 10111011
Brodyrfärg exempel 12361236
Brodyrfärg exempel 10601060
Brodyrfärg exempel 13511351
Brodyrfärg exempel 12121212
Brodyrfärg exempel 11001100
Brodyrfärg exempel 12761276
Brodyrfärg exempel 12491249
Brodyrfärg exempel 12501250
Brodyrfärg exempel 19461946
Brodyrfärg exempel 17011701
Brodyrfärg exempel 18231823
Brodyrfärg exempel 19091909
Brodyrfärg exempel 10001000
Brodyrfärg exempel 10011001